مرکز دانلود خلاصه کتاب و جزوات دانشگاهی

مرکز دانلود تحقیق رايگان دانش آموزان و فروش آنلاين انواع مقالات، پروژه های دانشجويی،جزوات دانشگاهی، خلاصه کتاب، كارورزی و کارآموزی، طرح لایه باز کارت ویزیت، تراکت مشاغل و...(توجه: اگر شما نویسنده یا پدیدآورنده اثر هستید در صورت عدم رضایت از نمایش اثر خود به منظور حذف اثر از سایت به پشتیبانی پیام دهید)

نمونه سوالات کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (سوالات تخصصی)

نمونه سوالات کارشناسی دانشگاه پیام نور (سوالات تخصصی)

نمونه سوالات دانشگاه پيام نور (سوالات عمومی)

کارآموزی و کارورزی

مقالات رشته حسابداری و اقتصاد

مقالات علوم اجتماعی و جامعه شناسی

مقالات روانشناسی و علوم تربیتی

مقالات فقهی و حقوق

مقالات تاریخ- جغرافی

مقالات دینی و مذهبی

مقالات علوم سیاسی

مقالات مدیریت و سازمان

مقالات پزشکی - مامایی- میکروبیولوژی

مقالات صنعت- معماری- کشاورزی-برق

مقالات ریاضی- فیزیک- شیمی

مقالات کامپیوتر و شبکه

مقالات ادبیات- هنر - گرافیک

اقدام پژوهی و گزارش تخصصی معلمان

پاورپوئینت و بروشورر آماده

طرح توجیهی کارآفرینی

آمار سایت

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 493
  • بازدید دیروز : 5062
  • بازدید کل : 12319565

پاورپوئینت ppt در مورد آشنایی با پدافند غیر عامل در حوزه محیط زیست - 16اسلاید


پاورپوئینت ppt در مورد آشنایی با پدافند غیر عامل در حوزه محیط زیست - 16اسلاید

پاورپوئینت ppt در مورد آشنایی با پدافند غیر عامل در حوزه محیط زیست

شامل 16اسلاید

به همراه تصاویر مربوطه

سطح دانش آموزی

 

قسمتی از متن پاورپوئینت ppt در مورد آشنایی با پدافند غیر عامل در حوزه محیط زیست

مقدمه و تعریف

پدافند غیر عامل به تعبیری ساده عبارت از هرگونه اقدام بدون بکارگیری سلاح نظامی برای دفاع در مقابل تهدیدات مختلف می باشد.

هرگونه آلودگی از نوع ویروسی یا میکروبی که به وسیله آذوقه یا هر نوع نیازمندی‌های طبیعی توسط دشمنان به کشور وارد شود، تهدید زیستی به شمار می‌رود و مجموعه اقداماتی که در جهت کاهش آسیب‌پذیری جامعه و حفظ سرمایه انسانی انجام می‌شود، پدافند غیرعامل است.

امروزه با تحولات علمی و فنی چهره تهدیدات بسیار متنوع تر از گذشته شده است. در گذشته اگر تهدید با تسلیحات نظامی و تهاجم و لشگر کشی بر علیه کشورها برای کشور گشایی و توسعه سرزمین و یا تضعیف دشمنان برای استیلا بر منابع و دارایی هایی انها بود امروزه با توسعه علوم و فناوری های مختلف تنوع تهدیدات چنان گسترش یافته است که در مقابل جنگ سخت یا همان جنگ افزار واژه جنگ نرم بعنوان روشی جدید جهت تهدید منابع و منافع کشور های مخالف جایگاهی بسیار مهم در تخاصمات بین المللی پیدا کرده است.پدافند غیر عامل در محیط زیست

اهداف جنگهای سایبری و زیستی

اهداف این تهاجم میتواند منابع حیاتی یک کشور مانند منابع غذایی، آب، هوا، خاک، بعنوان بستر اصلی و در واقع منابع استراتژیک کشاورزی ، دامی، شیلات و یا انسانهای یک جامعه، صنایع و حتی مراکز اقتصادی، نظامی، دفاعی، و در حوزه بیوتروریسم رهبران، شخصیت ها، مدیران و تمام افراد مهمی که در چرخه قدرت و توانمندی یک کشور نقش دارند می تواند هدف این نوع تهاجمات باشد.

تهدیدات بیولوژیک و زیستی

تهدیدات بیولوژیک بسیار گسترده و خطرناک است و به دلیل ویژگی های خاص آن بسیار مورد توجه کشورها و یا گروه های تروریستی قرار گرفته است . زیرا اولا این عوامل بسیار متنوع هستند از انواع ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها، انگل ها، سموم جانوری، دریایی، میکروبی و گیاهی ، افت ها و... بسیار متنوع اند و قابل دسترس. متاسفانه به دلیل عدم وجود دستگاه های شناسایی تشخیص این نوع عوامل در مرزها فرودگاه ها و جاده ها و بسته های پستی و خلاصه انواع روش های نفوذی به داخل کشور مورد نظر بسیار ساده تر است تا مواد منفجره و بمب و سلاح برای اهداف خرابکاری است بنابراین بدون انکه شناسایی شود وارد کشور مورد نظر می کنند. یا با روش های دیگری از طریق زمین و هوا و دریا به هدف می رسانند یا از حشرات و انواع ابزارهای دیگر می توانند به هدف برسانند.

پدافند غیرعامل در حوزه محیط زیست

کنترل جهان با انرژی، غذا ، دارو و آب برای مقابله با تهدیدات بیولوژیک تنها راه استفاده از روش های پدافند غیر عامل است.

زیرا پدافند غیر عامل سه کار اساسی را انجام میدهد:

1- شناسایی تهدیدات

2- شناسایی آسیب پذیری ها

3 - اقداماتی جهت کاهش آسیب پذیری به آن تهدیدات

در عرصه تهدیدات زیستی پدافند غیر عامل با روش های مختلف در گام اول به بررسی تهدیدات بر علیه منابع غذایی؛ کشاورزی، دامی، اب خاک و هوا و منابع طبیعی و انسان می پردازد سپس به الویت بندی تهدیدات و مشخص کردن نوع ان می پردازد.

درگام دوم به بررسی آسیب پذیری کشور به آن تهدیدات پرداخته می شود و در گام نهایی روش های کاهش آسسب پذیری بررسی و برنامه و دستور العمل های ملی و منطقه ای تدوین می گردد.پدافند غیر عامل در محیط زیست

کاهش تهدیدات زیست محیطی

یکی از اهداف پدافند غیرعامل در محیط زیست کاهش تهدیدات است. یعنی تمام کشورهای جهان در تلاشند میزان تهدید بیولوژیک بر خود را کاهش دهند پس این اقدام اقدامی بین المللی است به اینگونه فعالیت ها پدافند پیش دستانه می گویند. یعنی پیش دستی در مقابله با تهدید یعنی اینکه ننشینیم تا تهدید در اینده رخ دهد بلکه فعالانه تلاش کنیم منابع تهدید را بشناسیم و ریشه کن کنیم . این نوع فعایت ها نیازمند تلاش های ملی، منطقه ای و بین المللی و همکاری بین کشورهاست.

روشهای مقابله با تهدیدات زیستی

این کار با اقدامات بین المللی مانند تقویت کنوانسیون خلع سلاح بیولوژیک و اقدامات ملی مانند کنترل تمام منابع واجد و نگهداری کننده عوامل بیولوژیک و افزایش اقدامات ایمنی زیستی و امنیت زیستی و دشوار نمودن دسترسی افراد غیر مجاز به عوامل زیستی آزمایشگاه های زیستی و کنترل دقیق ورود و خروج عوامل و تجهیزات ساخت و تولید و پخش آنها مانع ایجاد تهدید زیستی شوند . البته این امر بسیار دشوار است و با اینکه بسیاری از کشورها قوانین بسیار سختی را در این مورد تنظیم و اجرا می کنند ولی دسترسی به عومل بیولوژیک همچنان ادامه دارد و متاسفانه تهدیدات زیستی در جهان در حال گسترش است.

پدافند غیر عامل در محیط زیست

 


مبلغ قابل پرداخت 15,551 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۸ فروردین ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 1617

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

دفتر فنی دانشجو

توجه: چنانچه هرگونه مشكلي در دانلود فايل هاي خريداري شده و يا هر سوال و راهنمایی نیاز داشتيد لطفا جهت ارتباط سریعتر ازطريق شماره تلفن و ايميل اعلام شده ارتباط برقرار نماييد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما