مرکز دانلود خلاصه کتاب و جزوات دانشگاهی

مرکز دانلود تحقیق رايگان دانش آموزان و فروش آنلاين انواع مقالات، پروژه های دانشجويی،جزوات دانشگاهی، خلاصه کتاب، كارورزی و کارآموزی، طرح لایه باز کارت ویزیت، تراکت مشاغل و...(توجه: اگر شما نویسنده یا پدیدآورنده اثر هستید در صورت عدم رضایت از نمایش اثر خود به منظور حذف اثر از سایت به پشتیبانی پیام دهید)

نمونه سوالات کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (سوالات تخصصی)

نمونه سوالات کارشناسی دانشگاه پیام نور (سوالات تخصصی)

نمونه سوالات دانشگاه پيام نور (سوالات عمومی)

کارآموزی و کارورزی

مقالات رشته حسابداری و اقتصاد

مقالات علوم اجتماعی و جامعه شناسی

مقالات روانشناسی و علوم تربیتی

مقالات فقهی و حقوق

مقالات تاریخ- جغرافی

مقالات دینی و مذهبی

مقالات علوم سیاسی

مقالات مدیریت و سازمان

مقالات پزشکی - مامایی- میکروبیولوژی

مقالات صنعت- معماری- کشاورزی-برق

مقالات ریاضی- فیزیک- شیمی

مقالات کامپیوتر و شبکه

مقالات ادبیات- هنر - گرافیک

اقدام پژوهی و گزارش تخصصی معلمان

پاورپوئینت و بروشورر آماده

طرح توجیهی کارآفرینی

آمار سایت

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 2885
  • بازدید دیروز : 3834
  • بازدید کل : 12709129

مقاله سيستم انبارداري همكاران سيستم


مقاله سيستم انبارداري همكاران سيستم

مقدمه. 1

اهداف انبار و انبارداری:1

اهمیت و مزایای سیستم صحیح انبارداری... 1

سیستم انبار و حسابداری انبار همکاران سیستم.. 2

منافع و مزایاي سيستم انبارداري همكاران سيستم.. 3

تاريخچه مختصري از شركت حسابداري همکاران سیستم.. 3

فصل اول:. 5

آشنايي با سيستم انبار دولتي... 5

1-1 ضرورت استفاده از سيستم انبار دولتي... 6

2-1 آشنايي با محدودهي عملياتي سيستم انبار و حسابداري انبار. 6

3-1 امكانات و ويژگي‌هاي اصلي نرم افزار. 6

4-1 گزارشهاي سيستم.. 7

فصل دوم :. 9

آشنايي با اطلاعات پايه. 9

تنظيمات عمومي نرم افزار انبار. 10

معرفي كليدهاي استاندارد سيستم.. 11

1-2 معرفي انبارها12

2-2 معرفي كالا.. 24

1-2-2 تعيين طبقات و حسابها24

نكاتي چند درباره انواع روشهاي قيمت گذاري... 25

2-2-2 معرفي واحدهاي سنجش.... 33

3-2-2 معرفي كالا.. 34

4-2-2 محل فيزيكي كالا.. 45

١) تعريف محل فيزيكي... 46

٢) تخصيص كالا به محل فيزيكي... 46

٣)حذف محل فيزيكي... 47

٤)حذف كالاها از محل فيزيكي... 47

5-2-2 كنترل موجودي... 49

6-2-2 گروهبندي كالا.. 50

7-2-2 معرفي ويژگي كالا.. 53

8-2-2 عرفي اجزاي كالا.. 55

9-2-2 تعيين حسابهاي ثابت.... 58

11-2-2 تعريف انواع كالا.. 59

3-2 معرفي مراكز هزينه. 61

فصل سوم :. 64

آشنايي با حسابداري كالا.. 64

1-3 قيمت گذاري اسناد ورودي... 65

1-1-4 قيمت گذاري سند موجودي ابتداي دوره. 65

2-1-4 قيمتگذاري رسيد خريد داخلي... 66

3-1-4 اصلاح بهاي نرخ واقعي اسناد وارده. 73

2-4 قيمت گذاري اسنادصادره. 75

3-4 عاملگذاري اسناد.. 79

انواع عاملگذاري:79

4-4 صدور اسناد حسابداري... 93

فصل چهارم :. 100

بستن سال مالي... 100

1-4 بستن سال مالي... 101

 

مقدمه

انبارداری یک خدمت اقتصادی است و عبارت از تهیه و نگهداری کالا به منظور عرضه به موقع یا گسترش دادن مدت عرضه آن به نحوی که کالا برای مدت بیشتری قابل دسترس و مصرف باشد. در اقتصاد هر کشوری انبارداری حلقه ای از زنجیره تولید، انتقال، توزیع و مصرف به شمار رفته و نقش اتصال و واسط را در انتقال کالا از مناطق تولید به بازارهای مصرف و سپس توزیع محلی برعهده دارند.

درصد زیادی از سرمایه سازمان ها را مواد اولیه و قطعات، تجهیزات و کالاهای آن تشکیل می دهد. لذا نگهداری و مراقبت دقیق از آنها و برقراری یک نظام صحیح اطلاعاتی برای کنترل موجودی انبار و یا زمان به موقع جهت سفارش و میزان سفار ش کالا بسیار ضروری بوده و با بهبود وضع انبارداری می توان از زیان های ناشی از بی دقتی در نگهداری کالا جلوگیری نمود و به میزان سود سازمان افزود. در حوزه های بهداشتی، درمانی و بیمارستانها انبارها با توجه به نوع کالا، لوازم مورد نیاز واحدهای تحت پوشش به انواع مختلف تقسیم می شوند که تمامی آنها از سیستم انبارداری گذر می کنند.

 

اهداف انبار و انبارداری:

پشتیبانی وحمایت درچرخه تولید وخدمات

هدف از تشکیل و ایجاد انبارها چه در سازمان های دولتی و چه درسازمان های خصوصی، تهیه، سفارش دهی، تحویل گیری و نگهداری و تحویل کالاهای موردنیاز سازمان است.

انبار به عنوان یک جایگاه سازمانی در چارت سازمانی کلیه ارگانها وجود دارد، به همین دلیل ضمن اهمیت ویژه ای که این بخش در سازمان دارد به نظارت بیشتر، حفظ و ایمنی و استاندارد مربوطه نیازمند است. از طرفی بدیهی است که اگر مواد و لوازم در زمان مناسب در دسترس واحد مصرف کننده قرار داده نشود، در گردش کار که از اهمیت خاصی برخوردار است وقفه ایجاد خواهد شد. هر چند که در حال حاضر سیستمهای جدیدی در امور اداری و مدیریتی بوجود آمده و در حال استقرار هستند که هدف آنها حذف انبار و ایجاد روش کاری مبتنی بر انبار مجازی است که نیاز است با مطالعه دقیق و با درنظرگرفتن تمامی عوامل حرکت به سمت فوق را آغاز نمود.

 

اهمیت و مزایای سیستم صحیح انبارداری

ایجاد یک سیستم صحیح انبارداری درسازمان مزایایی به شرح زیر به دنبال دارد:

1. با نظارت دقیق بر موجودی انبار، از افزایش بیش از اندازه و حد تعیین شده کالاها در انبار جلوگیری و در نتیجه از ضرر و زیان های ناشی از تغییر قیمت ها یا خرابی و فساد کالاها جلوگیری می شود.

2. دریافت، استقرار، حفاظت و در دسترس قرار دادن کالاها در انبار به روش مطلوب و به آسانی انجام می پذیرد و نیازهای واحدها به موقع تأمین می شود.

3. از سفارشات اضافی و تکراری جلوگیری می گردد.

4. اطلاعات موردنیاز مدیران در زمینه میزان موجودی ها و مصارف کالاها در هر زمان به نحو مناسب تهیه و باعث تسهیل شمارش می گردد.

5. با خرید به مقدار صرفه اقتصادی، از راکد شدن سرمایه جلوگیری به عمل می آید. در نتیجه نگهداری و حفاظت صحیح از کالاها، اتلاف ضایعات به حداقل می رسد.

6. عملیات شمارش، صورت برداری و در نهایت انبارگردانی از موجودی ها و همچنین تعیین ارزش موجودی جنس در پایان سال به سهولت انجام پذیر است.

 

 

سیستم انبار و حسابداری انبار همکاران سیستم

سیستم انبار و حسابداری انبار همکاران سیستم، کار ثبت و نگهداری اطلاعات تمام فرآیندهای مرتبط با ورود و خروج کالا و تغییرات کالا در انبار اعم از خرید، مصرف، تولید، فروش، ضایعات، امانی، انتقالی و انبارگردانی را انجام می‌دهد. در سیستم انبار و حسابداری انبار، اطلاعات مبلغی کالا به روش‌های میانگین و فایفو و براساس هزینه‌یابی ساده و استاندارد محاسبه و نگهداری می‌شود.

در این سیستم امکان انجام تمام عملیات مربوط به انبارگردانی و شناسایی اضافات و کسورات انبار نیز در نظر گرفته شده است و در ‌‌نهایت با ثبت اسناد حسابداری مربوطه، اطلاعات مالی کاملی در اختیار مدیران شرکت قرار خواهد گرفت.

استفاده از گزارش‌های کامل و دقیق این سیستم و همچنین یکپارچگی منسجم اطلاعاتی آن با سایر سیستم‌های زنجیره ارزش سازمان مانند تدارکات، تولید و فروش، راهکاری قدرتمند را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد تا در برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری خرید مواد و تولید و فروش محصولات، استفاده بهینه از منابع شرکت را تجربه کنند.

 


منافع و مزایاي سيستم انبارداري همكاران سيستم

1. افزایش دقت در اطلاعات تعدادی و مالی

از طریق اعمال کنترل‌های دقیق بر مبنای حقوق دسترسی تعریف شده و نیز جلوگیری از خطاهای کاربری، اشتباهات محاسباتی تعدادی و ریالی کاهش یافته و با اتکا به اعمال کنترل‌های دقیق در زمان ثبت و محاسبه، قابلیت اطمینان گزارش‌های مرتبط با موجودی‌های انبار افزایش می‌یابد.

 

2. تسهیل گزارش‌گری تعدادی و مالی

همواره ذی‌نفعان بیرونی و مدیران سازمان به گزارش‌هایی از سازمان شما نیاز دارند که صحت آن‌ها بسیار با اهمیت است. این گزارش‌ها را می‌توان بدون دغدغه و در کمترین زمان ممکن از سیستم انبار و حسابداری انبار همکاران استخراج کرد. ساختارهای متداول این گزارش‌ها از پیش تعریف شده است و نیازی به طراحی آن‌ها نیست.

 

3. کاهش زمان ثبت و نگهداری اطلاعات مالی

سیستم انبار و حسابداری انبار همکاران سیستم، با آسان‌سازی و خودکارسازی قیمت‌گذاری کالا‌ها به روش‌های استاندارد و منطبق با سند مبنا، همچنین تشخیص حساب‌های بدهکار و بستانکار هر یک از رویدادهای مالی، زمان مورد نیاز برای ثبت اطلاعات اسناد حسابداری را کاهش داده و ثبت اسناد حسابداری انبار و تهیه گزارش‌های مالی مربوطه را تسهیل می‌کند.

 

4. بهبود تصمیم‌گیری

به دلیل دسترسی سریع و بی‌واسطه به اطلاعات صحیح و قابل اتکاء و یکپارچگی این اطلاعات با مجموعه سیستم‌های مالی، بازرگانی، کارخانه‌ای و حسابداری مدیریت، مدیران می‌توانند تصمیماتی بهتر و سریع‌تر بگیرند.

 

تاريخچه مختصري از شركت حسابداري همکاران سیستم

همکاران سیستم یک شرکت تولیدکننده نرم‌افزار در ایران است. اين شركت در زمینه تولید و ارائه راهکارهای نرم‌افزاری برای كسب‎وكارهای متوسط و بزرگ در صنایع تولیدی، موسسات خدماتی و بازرگانی، سازمان‌های دولتی فعالیت می‌کند. همکاران سیستم در سال ۱۳۹۱ در فهرست ۴۰۰ شرکت برتر ایران قرار گرفت.

1-1 ضرورت استفاده از سيستم انبار دولتي

برنامه ريزي كارآمد منابع و همچنين استفادهي بهينه از منابع در يكي از مهمترين پيشنيازهاي تداوم و موفقيت سازمانهاي دولتي و بازرگاني است. حال آنكه تصميمگيري دربارهي چگونگي تخصيص منابع در فرآيند پيشبرد اهداف سازمان، نيازمند آگاهي دقيق از اطلاعات انبار است. به همين دليل است كه بسياري از سازمانها و موسسات دولتي براي داشتن اطلاعات به هنگام وضعيت انبار و نظارت بر آنها، از نرم افزار انبار و حسابداري انبار بهره ميجويند.


مبلغ قابل پرداخت 10,800 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

دفتر فنی دانشجو

توجه: چنانچه هرگونه مشكلي در دانلود فايل هاي خريداري شده و يا هر سوال و راهنمایی نیاز داشتيد لطفا جهت ارتباط سریعتر ازطريق شماره تلفن و ايميل اعلام شده ارتباط برقرار نماييد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما