مرکز دانلود خلاصه کتاب و جزوات دانشگاهی

مرکز دانلود تحقیق رايگان دانش آموزان و فروش آنلاين انواع مقالات، پروژه های دانشجويی،جزوات دانشگاهی، خلاصه کتاب، كارورزی و کارآموزی، طرح لایه باز کارت ویزیت، تراکت مشاغل و...(توجه: اگر شما نویسنده یا پدیدآورنده اثر هستید در صورت عدم رضایت از نمایش اثر خود به منظور حذف اثر از سایت به پشتیبانی پیام دهید)

نمونه سوالات کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (سوالات تخصصی)

نمونه سوالات کارشناسی دانشگاه پیام نور (سوالات تخصصی)

نمونه سوالات دانشگاه پيام نور (سوالات عمومی)

کارآموزی و کارورزی

مقالات رشته حسابداری و اقتصاد

مقالات علوم اجتماعی و جامعه شناسی

مقالات روانشناسی و علوم تربیتی

مقالات فقهی و حقوق

مقالات تاریخ- جغرافی

مقالات دینی و مذهبی

مقالات علوم سیاسی

مقالات مدیریت و سازمان

مقالات پزشکی - مامایی- میکروبیولوژی

مقالات صنعت- معماری- کشاورزی-برق

مقالات ریاضی- فیزیک- شیمی

مقالات کامپیوتر و شبکه

مقالات ادبیات- هنر - گرافیک

اقدام پژوهی و گزارش تخصصی معلمان

پاورپوئینت و بروشورر آماده

طرح توجیهی کارآفرینی

آمار سایت

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 2995
  • بازدید دیروز : 5003
  • بازدید کل : 12334976

چرا مروارید جزء کانی حساب نمیشود


چرا مروارید  جزء کانی حساب نمیشود

چرا مروارید جزء کانی حساب نمیشود

مقدمه

کانی ماده‌ای طبیعی و جامدی است که ترکیب شیمیایی نسبتاً ثابتی دارند و در ترکیب سنگ‌های پوسته زمین یافت می‌شود و دارای فرمول شیمیایی و ساختمان اتمی مشخص است و در صنایع مختلف مانند خمیردندان‌سازی،ساعت‌سازی و... کاربرد دارد.

در طبيعت حدود 3000 نوع كاني پيدا مي‌شود كه از لحاظ تركيب، شكل ظاهري، رنگ، اندازه و ... بسيار متفاوتند. يك علت عمده اين تفاوت، چگونگي تشكيل آنهاست. بعضي از كاني‌ها از انجماد مواد مذاب به وجود مي‌آيند (مانند كاني‌هايي كه در تشكيل سنگ‌هاي آذرين دخالت دارند.) بعضي، از سرد شدن بخارها در سطح يا شكاف‌هاي موجود در سنگ‌ها به وجود مي‌آيند (تشكيل گوگرد در قله كوه آتشفشان دماوند). برخي از كاني‌ها از تبخير محلول‌هايي كه به حد اشباع رسيده اند به وجود مي‌آيند. مثلا" از تبخير شدن آب دريا، نمك و گچ تشكيل مي‌شود. بعضي از كاني‌ها نيز از تخريب كاني‌هاي ديگر به وجود مي‌آيند. مثلا" از تجزيه و تخريب كاني‌هاي سنگ‌هاي آذرين، كاني‌هاي رسي غير محلول و كاني‌هاي كربناتي و حتي سيليس به وجود مي‌آيد.بعضي ديگر هم در نتيجه‌ي وارد آمدن فشار و گرماي زياد بر روي كاني‌هاي ديگر به وجود مي‌آيند مثلا" گرافيت بر اثر گرما و فشار زياد از آنتراسيت به وجود مي‌آيد.كوارتز، از انجماد ماده مذاب به وجود مي‌آيد.گوگرد، از سرد شدن بخار در شكاف سنگ‌ها به وجود مي‌آيد.گرافيت، از وارد شدن فشار زياد بر روي زغال سنگ‌ها به وجود مي‌آيد.

اما در این میان موادی مانند شیشه، چینی، آلیاژهای گوناگون، که انسان آن‌ها را ساخته‌است، و موادی مانند مروارید، صدف، استخوان، عاج و بسیاری دیگر، که جان‌داران می‌سازند، کانی نیستند.

پس می توان نتیجه گرفت که مروارید چون توسط صدف مرواریدساز ساخته می شود و صدف یک جاندار محسوب می شود بنابراین مروارید جزء کانی ها به حساب نمی آید.

 منبع: http://daneshjooqom.ir

  انتشار : ۱۹ فروردین ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 8418

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

دفتر فنی دانشجو

توجه: چنانچه هرگونه مشكلي در دانلود فايل هاي خريداري شده و يا هر سوال و راهنمایی نیاز داشتيد لطفا جهت ارتباط سریعتر ازطريق شماره تلفن و ايميل اعلام شده ارتباط برقرار نماييد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما