مرکز دانلود خلاصه کتاب و جزوات دانشگاهی

مرکز دانلود تحقیق رايگان دانش آموزان و فروش آنلاين انواع مقالات، پروژه های دانشجويی،جزوات دانشگاهی، خلاصه کتاب، كارورزی و کارآموزی، طرح لایه باز کارت ویزیت، تراکت مشاغل و...(توجه: اگر شما نویسنده یا پدیدآورنده اثر هستید در صورت عدم رضایت از نمایش اثر خود به منظور حذف اثر از سایت به پشتیبانی پیام دهید)

نمونه سوالات کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (سوالات تخصصی)

نمونه سوالات کارشناسی دانشگاه پیام نور (سوالات تخصصی)

نمونه سوالات دانشگاه پيام نور (سوالات عمومی)

کارآموزی و کارورزی

مقالات رشته حسابداری و اقتصاد

مقالات علوم اجتماعی و جامعه شناسی

مقالات روانشناسی و علوم تربیتی

مقالات فقهی و حقوق

مقالات تاریخ- جغرافی

مقالات دینی و مذهبی

مقالات علوم سیاسی

مقالات مدیریت و سازمان

مقالات پزشکی - مامایی- میکروبیولوژی

مقالات صنعت- معماری- کشاورزی-برق

مقالات ریاضی- فیزیک- شیمی

مقالات کامپیوتر و شبکه

مقالات ادبیات- هنر - گرافیک

اقدام پژوهی و گزارش تخصصی معلمان

پاورپوئینت و بروشورر آماده

طرح توجیهی کارآفرینی

آمار سایت

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 3239
  • بازدید دیروز : 5003
  • بازدید کل : 12335220

بدون سونوگرافی جنسیت نوزاد را تشخیص دهید


بدون سونوگرافی جنسیت نوزاد را تشخیص دهید

بدون سونوگرافی جنسیت نوزاد را تشخیص دهید

از دیر باز انسان کنجکاو علاقه بسیاری به دانستن جنسیت بچه قبل از تولد داشته است ودر این راستا ملل مختلف عقاید گوناگونی در تشخیص این مسئله ارائه داده اند.
روشهای ثابت شده تعیین جنسیت فرزند در اکثر کشورهای جهان تولد بچه پدیده ایست بسیار پیچیده و خارج از تصورات ما وهمانطور که ما معتقد هستیم هستی و نیستی ما در دست خداوند بزرگ میباشد.تولد بچه- راه رفتن- بزرگ شدن- همه وهمه به مشیت الهی بستگی دارد.

راه‌های تعیین جنسیت بدون سونوگرافی

موقعیت جنین در داخل شکم
یکی از روش‌های تعیین جنسیت بدون سونوگرافی، موقعیت جنین در شکم است. اگر بچه در قسمت فوقانی شکم حس شود، نشانه دختر بودن است و اگر در ناحیه تحتانی شکم حس شود نشانه پسر بودن است.

چشم
چشم می‌تواند عاملی جهت تعیین جنسیت بدون سونوگرافی باشد. پلک پایین چشم را کشیده و به سفیدی چشمان نگاه کنید، اگر رگ‌های خونی به شکل حرف (V) در قسمت پایینی چشم راست باشد، احتمالا جنین پسر خواهد بود، حال اگر رگ خونی شکسته به شکل حرف (V) در چشم چپ باشد بچه دختر خواهد بود.

پاهای مادر
اگر مادر در مراحل اولیه بارداری دچار ورم پاها شد جنسیت جنین او دختر و اگر تا اواخر بارداری پاها متورم نشد، جنین پسر خواهد بود. موی پا نیز به عنوان یک عامل تشخیص جنسیت بدون سونوگرافی محسوب می‌شود؛ اگر رشد موهای پاها سریع باشد جنسیت جنین پسر خواهدبود، ولی اگر رشد آن مانند زمان پیش از بارداری بوده است و تغییری نکرده باشد، نشانه داشتن دختر است.

چاق شدن و یا تپل شدن مادر
بر طبق باور ایتالیایی‌ها اگر مادر چاق و تپل به نظر برسد، دختر در شکم دارد. ولی اگر چهره زن باردار، ضعیف بوده و با وضعیت قبل از بارداری تغییر نکرده علامت پسر بودن جنین است.

نوع لگد زدن جنین
براساس باورهای عامه، کودک پسر به سمت دنده مادر لگد می‌زند ولی دختران به قسمت تحتانی شکم مادر لگد می‌زنند. همچنین بر اساس باورهای عامه انگلیسی‌ها پسرها بیشتر به سمت راست تمایل دارند و دخترها معمولاً به سمت چپ لگد می‌زنند.

نفس کشیدن
مادر نفس را در سینه حبس کند، اگر مادر باردار با تنگی نفس مواجه شد، نشانه این است که پسری در شکم دارد، اما اگر هیچ مشکلی در این رابطه نداشته باشد فرزندش دختر است.

حالت تهوع در صبح
از دیگر روش های تعیین جنسیت بدون سونوگرافی، میزان حالت تهوع صبححگاهی در بارداری است. اگر در اوایل حاملگی، اول صبح حالت تهوع وجود نداشته باشد، فرزند پسر است ولی اگر تهوع شدید صبح وجود داشته باشد؛ دختر است. اکثر زنان در اوایل بارداری دارای حالت تهوع هستند اما شدت آنها می‌تواند در تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی به شما کمک کند، مادرانی که حالت تهوع شدید دارند دارای جنین دختر هستند و مادران با حالت تهوع خفیف‌تر پسردار می‌شوند.

ضربان قلب نوزاد
اگر ضربان قلب نوزاد کمتر از ۱۴۰ در دقیقه است، نوزاد پسر است و اگر حداقل ۱۴۰ در دقیقه است؛ دختر است.

علاقه به غذاهای خاص
تمایل مادر به غذا‌هایی خاص می‌تواند از روش‌های تعیین جنسیت بدون سونوگرافی باشد. میل به شیرینی‌ها، ترشی‌ها و حساسیت به بو و حتی میل به مصرف مواد‌غذایی غیرمفید از جمله مسائلی است که خانم‌های باردار در طول دوران بارداری آن را تجربه می‌کنند که این‌ها واکنشی طبیعی در دوران بارداری محسوب می‌شود. بر اساس باور‌های قدیمی، ویار زن باردار به موادغذایی ترش یا شور را یکی از علائم داشتن فرزند پسر و میل به مواد‌غذایی شیرین را نماد داشتن فرزند دختر می‌دانستند.

شکل شکم
اگر شکم مادر مثل یک توپ بسکتبال است، این‌ نشانه‌ی پسر بودن جنین است. زمانیکه شکم مادر پهن شده و تا سمت لگن کشیده می‌شود و به شکل هندوانه باشد جنسیت جنین شما دختر خواهد بود. اگر شکم مادر نرم باشد جنین دختر است و اگر سخت و سخت شده باشد جنین پسر خواهد بود.

اخلاق مادر
اگر مادر در دوران حاملگی حال نسبتاً حال خوبی ندارد و بداخلاق و ترشرو می‌شود، فرزند دختر است.

مدل راه رفتن مادر
اگر در زمان قدم زدن مادر، اول پای راست را می‌گذارد، صاحب یک پسر می‌شود. اما برعکس اگر هنگام راه رفتن اول پای چپ گذاشته می‌شود، صاحب دختر می‌شود.

موقعیت جنین در شکم
یکی از راه‌های تعیین جنسیت بدون سونوگرافی توجه به نوع قرارگیری جنین در شکم مادر است. اگر بزرگی شکم به سمت بالا یعنی معده باشد، جنین دختر است و اگر شکم به سمت پایین کشیده شود، جنین پسر خواهد بود.

تغییرات در صورت مادر
زمانیکه صورت مادر لاغرتر و کشیده می‌شود، نشان دهنده پسر بودن جنین است در حالی که اگر صورت مادر پرتر و گردتر شده باشد، جنین دختر خواهد بود. آکنه و جوش معمولاً نشانه رایج دختر بودن جنین است و اگر پوست مادر صاف و عاری از جوش و لک باشد، جنین پسر خواهد بود. اگر جنین دختر باشد، موی سر مادر نازک تر و کدر تر خواهد شد در حالی که داشتن جنین پسر موی مادر را براق‌تر و پر پشت‌تر خواهد کرد.
اگر در زمان بارداری تغییراتی در سایز و اندازه بینی مادر احساس شد، جنین پسر است. این تغییرات شامل بزرگ‌تر شدن و پهن‌تر شدن موقتی بینی است که بعد از تولد به حالت اولیه باز خواهد گشت. به طور کلی اگر به نظر بقیه افراد و دوستان، مادر زیباتر از قبل شده باشد، ممکن است جنین پسر باشد و اگر مادر در دوران بارداری زشت شده باشد ممکن است جنین دختر باشد.

تغییرات در بدن مادر
1- سینه: سینه زنانی که دارای جنین دختر هستند سریع‌تر رشد کرده و بزرگ‌تر می‌شود نسبت به مادرانی که فرزند آن‌ها پسر خواهد بود. همچنین اگر سینه سمت راست بزرگتر از سمت چپ بود جنسیت جنین پسر و اگر سینه سمت چپ بزرگتر باشد، جنین دختر می‌باشد.
2- پشت بدن: اگر از پشت کسی متوجه باردار شدن مادر نشود، جنین پسر و اگر از همه جهات بارداری مادر قابل تشخیص بود جنین دختر است.
3- ترشحات واژن: اگر در دوران بارداری ترشحات کم سفید رنگ مایع شکل مشاهده شد؛ جنین پسر خواهد بود و اگر لکه‌هایی از خون در بارداری دیده شد، ممکن است جنین دختر باشد.
4- سوزش سر دل: قدیمیان معتقد بودند مادرانی که سوزش سر دل شدید دارند دارای یک پسر خواهند شد.
5- سر درد: مادرانی که بطور مکرر سردرد دارند دارای جنین پسر و مادرانی که گاهی دارای سردرد در بارداری هستند دختر دار خواهند شد.
6- اشتها: مادرانی که در طول کل بارداری گرسنه هستند دارای جنین پسر هستند و آنها که اشتهایشان کم شده و یا نسبت به گذشته تغییر نکرده دارا ی فرزند دختر می‌شوند.
روش‌های تعیین جنسیت نوزاد بدون سونوگرافی!
7- انرژی: اگر مادر در دوران بارداری کم انرژی و تنبل شده است، جنین دختر است و زمانی که مادر فعال‌تر و شاداب‌تر شده باشد، جنین پسر خواهد بود.
8- ضربان نبض مادر: زمانی که نبض مچ چپ مادر سریع‌تر بزند، به نظر می آید جنین پسر باشد.
9- رنگ نوک سینه: در طول بارداری شکل و رنگ نوک سینه تغییر می کند اما اگر رنگ نوک سینه سمت چپ تیره تر از سمت راست باشد، جنین پسر و اگر سمت راست تیره تر باشد جنین دختر است.

سخن آخر در تشخیص جنسیت بدون سونوگرافی
در پایان ذکر می‌شود که تمامی این روش‌های تعیین جنسیت بدون سونوگرافی، ممکن است برای برخی زنان باردار، به صورت کاملاً صحیح جنسیت فرزند آنان را پیش‌بینی کند، ولی برای برخی پیش‌بینی درست از آب درنیاید و کاملاً برعکس باشد. بنابراین از آنجا که این روش‌ها همگی با احتمالات همراه هستند؛ تکیه به این روش‌ها غلط است. در نظر بگیرید که حتی دیده شده تعیین جنسیت با سونوگرافی هم گاهاً با اشتباه همراه بوده است.

منبع: نی نی بان

  انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 742

دیدگاه های کاربران (0)

دفتر فنی دانشجو

توجه: چنانچه هرگونه مشكلي در دانلود فايل هاي خريداري شده و يا هر سوال و راهنمایی نیاز داشتيد لطفا جهت ارتباط سریعتر ازطريق شماره تلفن و ايميل اعلام شده ارتباط برقرار نماييد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما