مرکز دانلود خلاصه کتاب و جزوات دانشگاهی

مرکز دانلود تحقیق رايگان دانش آموزان و فروش آنلاين انواع مقالات، پروژه های دانشجويی،جزوات دانشگاهی، خلاصه کتاب، كارورزی و کارآموزی، طرح لایه باز کارت ویزیت، تراکت مشاغل و...(توجه: اگر شما نویسنده یا پدیدآورنده اثر هستید در صورت عدم رضایت از نمایش اثر خود به منظور حذف اثر از سایت به پشتیبانی پیام دهید)

نمونه سوالات کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور (سوالات تخصصی)

نمونه سوالات کارشناسی دانشگاه پیام نور (سوالات تخصصی)

نمونه سوالات دانشگاه پيام نور (سوالات عمومی)

کارآموزی و کارورزی

مقالات رشته حسابداری و اقتصاد

مقالات علوم اجتماعی و جامعه شناسی

مقالات روانشناسی و علوم تربیتی

مقالات فقهی و حقوق

مقالات تاریخ- جغرافی

مقالات دینی و مذهبی

مقالات علوم سیاسی

مقالات مدیریت و سازمان

مقالات پزشکی - مامایی- میکروبیولوژی

مقالات صنعت- معماری- کشاورزی-برق

مقالات ریاضی- فیزیک- شیمی

مقالات کامپیوتر و شبکه

مقالات ادبیات- هنر - گرافیک

اقدام پژوهی و گزارش تخصصی معلمان

پاورپوئینت و بروشورر آماده

طرح توجیهی کارآفرینی

آمار سایت

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 3993
  • بازدید دیروز : 3833
  • بازدید کل : 12714070

نقش بسته‌بندی در فروش بيشتر اجناس


نقش بسته‌بندی در فروش بيشتر اجناس (بسته‌بندی و مصرف‌كننده)

لزوم ايجاد بسته مناسب در جهت فروش اجناس توليدي كارخانجات، نقش پيدايش شكل و روش خاصي در ارائه آن به مصرف‌كنندگان مي‌باشد. بدين صورت كه اجناس توليدي مي‌بايست در جهت استانداردهاي خاص مصرفي حركت كرده و آن چيزي نيست مگر سلايق فردي و عامه‌پسند. لذا حجم وسيع از اجناس مصرفي به‌دليل داشتن بازار رقابتي شروع به خودنمايي كرده و چشمان مصرف‌كنندگان به خود خيره مي‌كند. كه در اين قسمت سرمايه‌گذاري بخش بسته‌بندي خود را به وضوح نشان داده و اينكه به زبان ساده‌تر مجموعه بسته‌بندي كالا را در يك كلام مي‌توان خروجي يك كارخانه نام برد.

لذا در بخش بسته‌بندي مصرف کنندگان علاوه بر نیز یک زیبای آن ، به مواردی از نظر مقاومت بسته هندسه بسنه بندی، مشخصات مواد داخل بسته‌بندي و ... توجه زيادي مي‌گردد كه خود در جهت آشنايي بيشتر مردم با آن كالا و همچنين اطلاعات دقيق روي آن به بالا رفتن فروش و رضايت مشتري كمك بسزایي مي‌نمايد.

پس به وضوح ديده مي‌شود كه بسته‌بندي كالا و قبول مصرف‌كننده به ‌عنوان دو ركن جدا نشدني از هم، رونق فروش اجناس را در پي دارد.

بررسی مشکلات موجود در بسته بندی خرمای صادراتی

از مشکلات موجود در صادرات خرما، وجود تعرفه هاو حقوق گمرکی بالا برای واردات کارتن و
مواد اولیه بسته بندی خرمای صادراتی به کشور است که موجب شده است هزینه بسته بندی خرما

در ایران در مقایسه با سایر کشور ها افزایش یابد و چون هزینه بسته بندی در سایر کشورها مانند دوبی بسیار پایین تر از ایران است ابتدا صادر کنندگان ایران، خرمای صادراتی خود را به صورت

فله ای به آنجا ارسال می کنند و پس از بسته بندی مجدد به بازارهای هدف صادر می شود . این در حالی است که امکانات بسته بندی مناسب کالاهای صادراتی مانند خرما چه از نظر تامین

ماشین آلات و تکنولوژی و چه از نظر نیروی انسانی وجود دارد و تنها درصد اندکی از مواد اولیه و تکنولوژی مورد نیاز در صنایع بسته بندی که امکان تولید آن در داخل نیست باید از خارج وارد شود به نظر می رسد صنعتگران داخلی قادر به تامین ماشین آلات و تکنولوژی مورد نیاز بسته بندی خرمای صادراتی هستند فقط باید آنها را در تامین مواد اولیه مورد نیاز شان حمایت کرد.

حمایت دولت از صادرکنندگان خرما برای استفاده از بسته بندی مناسب در داخل می تواند حضور مستمر و موفق ایران را در بازار های جهانی و جایگاه ایران را در زمینه تولید و صادرات این محصول در دنیا حفظ کند .

*آمارها نشان می دهد که در طول 50 سال گذشته تولید خرمای ایران حدود 50 میلیون تن بوده است که حدود 10 الی 15 درصد آن صادر، 35 الی 40 درصد آن به مصرف داخلی و 50 درصد آن تحت عنوان ضایعات از چرخه اقتصادی خارج می شود . در حقیقت 50 درصد تولید خرما به علت نبود صنایع تبدیلی خرما، حداکثر به مصرف خوراک دام می رسد در حالی که قابل تبدیل به
فراورده های مختلف است .

بنابراین مشکل اصلی صادرات خرما فقط بسته بندی نیست بلکه اکثر محصولات تولیدی ارگانیک و غیر ارگانیک از نبود یک مدیریت جامع صادراتی و نبود برنامه مدون در چرخه ارزش این محصولات رنج می برند.

به نظر می رسد تنها راه نجات خرما توجه به همه حلقه های تولید (کاشت، داشت، برداشت) ، آموزش، بسته بندی، صنایع تبدیلی، بازاریابی، صادرات و ... می باشد تا به این ترتیب کشور ما بتواند به جایگاهی متناسب با پتانسیل ها و قابلیت هایش برسد.

بسته بندی با هوای اصلاح شده برای میوه ها و سبزیجات تازه

تقاضا برای محصولات کشاورزی به دلیل ارزش تغذیه ای بالای آنهارو به افزایش است و روند مصرف، رو به استفاده از محصولات کشاورزی تازه و آماده برای خوردن دارد. یکی از روش های موفق که علاوه برداشتن پتانسیل های بالقوه باعث طول عمر محصول و همچنین کاهش ضایعات
می شود روش اتمسفر اصلاح شده MA) )Mollified Atmosphere)) می باشد.

اتمسفر اصلاح شده برای میوه جات و سبزیجات به صورت مخلوط گازی که دارای ترکیبی غیر از هوا تعریف می شود . و این اتمسفر اطراف محصول موجب اثرات مثبتی مانند افزایش زمان انبار میشود

بسته‌بندي و توليد كننده

يكي از نكات مهم مطرح در سطح جهان ديد و نگرش توليدكنندگان در عرضه محصولات خود مي‌باشد در اكثر كشورهاي توسعه يافته، توليدات كارخانجات با يك سري مشخصات خاص ارائه مي گردد كه علاوه بر رعايت صداقت‌كاري، سليقه و نظر مشتري را در خود جاي داده است. به‌عنوان مثال جهت خريد خميردندان خارجي مشاهده مي‌شود كه گاهي‌اوقات با قراردادن خميردندان كوچكتری در كنار آن با همان قيمت، در كنار جنس اصلي و با گذاشتن يك مسواك مجاني در داخل جعبه نظر مشتري را جلب كرده و نه تنها از كميت و كيفيت اجناس ارائه شده كم نمي‌كنند بلكه در صدد دسترسي به راهي جهت جذب مشتري مي‌باشند. اصولاً در كشورهاي مختلف بحثي علمي در مورد مقوله "بسته‌بندي و توليدكنندگان" مطرح مي‌باشد كه صاحبان كالا از خود خلاقيت‌هاي خاصي به‌منظور فروش بيشتر اجناس خود نشان دهند. اما اين طرح تا چه حد در كشور ما موفق خواهد شد. سوالي است كه از توليدكنندگان پرسيده مي‌شود.

بنابراين همانطور كه مردم به‌ازاي خريد كالا پول پرداخت مي‌كنند در مقابل داشتن ذهني آسوده از خريد خود انتظار دارند و اين ميسر نمي‌شود مگر كيفيت و كميت جنس خريداري شده به ميزان واقعي و دقيقاً برابر آنچه كه بر روي جلد و يا جعبه آن نوشته شده است را دريافت كرده باشند.

بسته‌بندي و حمل و نقل

در دنياي امروز مبحث حمل و نقل يكي از سه ركن اصلي توليد كالا مي‌باشد كه به‌ترتيب عبارتند از

1ـ هزينه مواد مصرفي

2ـ هزينة كارگر

3ـ هزينة حمل و نقل

لذا با توجه به اهميت خاص اين مقوله نحوة توليد كالا ارتباط مستقيم با حمل و نقل آن دارد.
در شكل‌گيري توليد كالا علاوه بر استفاده از مواد با كيفيت بالا، نحوه بسته‌بندي و شكل و هندسه آن بسيار مهم بوده كه در عمليات بسته‌‌بندي فله (گروهي) توليدات، نقش مهمي را ايفا مي‌كند. بدين صورت كه هرچقدر اجناس توليدي در رديف‌هاي چندتائي بيشتري مرتب ‌شوند و كنار هم قرار گيرند تعداد زيادتري از كالاها را بصورت يكجا بسته‌بندي و نيز در نتيجه به‌صورت پالتهاي مرتب، كنار هم قرارداده و آماده حمل مي‌گردد بدين‌صورت هرچقدر تعداد كالاهاي توليدي در يك سبد حمل و نقل بيشتر تأثير، هزينه حمل تقسيم شده بر هريك از آنها كمتر و در نتيجه بازار رقابت بهتري را دارا خواهد بود كه در اين ضمن در سطح جهان، طراحان صنعتي حضور خود را در اين عرصه به‌منظور طراحي شكل جعبه‌هاي بسته‌بندي كالا به نمايش مي‌گذارند. پس به‌راحتي نقش بسته‌بندي و حمل و نقل را نيز مي‌توان يكي از اركان مهم توسعه اقتصادي دانست

بافت و صدا به‌عنوان عاملي جذاب در بسته‌بندي‌ها

شايد تا به امروز اين عوامل مورد غفلت قرار گرفته‌ترين عوامل در طراحي بسته‌بندي بوده‌اند ولي امروزه به‌صورت عاملي در جهت بوجود آوردن جلب توجه به خوبي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. در گذشته صدا فقط براي اطمينان از باز شدن و يا بسته شدن يك بسته‌بندي (مثلاً در بطري قرص) بكار مي‌رفت ولي امروزه باز كردن زرورق يك شكلات كه با سروصدا همراه است عاملي جذاب و شناخته شده است. همچنين بافت عاملي است كه نزديك شدن مشتري به بسته، برداشتن و لمس كردن آن مي‌شود به خوبي ارزش خود را در بسته‌بندي امروزه پيدا كرده است. مقواهايي كه با چاپ برجسته تزئين شده‌اند و يا بطري‌هايي كه بافت حباب‌ دار دارند، و هزاران هزار بافتي كه در صورت بسته‌بندي‌هاي امروزي ديده مي‌شوند گواه اين مطالب است

نوآوری‌های بسته‌بندی های صادراتی و افزايش ميزان صادرات

استفاده از امكاناتي چون قابليت بسته شدن مجدد بسته بعد از باز شدن اوليه، مقاومت بسته در برابر خراشيدگي با استفاده از مواد مصرفي مخصوص در ساختار بسته‌بندي، استفاده از فرمهاي هندسي از جمله مكعب به‌منظور ايستايي و سهولت عرضه، سهولت برداشته شدن در قفسه آساني نگهداري
و همچنين كاهش هزينه‌هاي بسته‌بندي از لحاظ حمل و نقل و نگهداري و چيدمان آساني نگهداري
و چيدمان در قفسه‌هاي عرضه،... و نيز استفاده از چاپ‌هاي مدرن بر روي بسته‌بندي براي جلب‌نظر مشتري از نظر جزئيات بسيار دقيق، رنگهاي زنده براي بسته‌بندي، وضوح گرافيك تصويري و استفاده از تصاوير با كنتراست مناسب كه بسته‌بندي را جذاب و گيرا مي‌كند و استفاده از كيسه‌هاي فرم‌دار براي جلب برخي مشتريان فانتزي از جمله كودكان و... همه مي‌توانند به‌عنوان فاكتورهاي تأثيرگذار از جلب‌نظر مشتري و خريد مجدد، امكان افزايش تقاضا را بالا برده و ميزان فروش و در نتيجه صادرات را افزايش دهند.

 

  انتشار : ۴ آذر ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 1407

دفتر فنی دانشجو

توجه: چنانچه هرگونه مشكلي در دانلود فايل هاي خريداري شده و يا هر سوال و راهنمایی نیاز داشتيد لطفا جهت ارتباط سریعتر ازطريق شماره تلفن و ايميل اعلام شده ارتباط برقرار نماييد.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما